
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.45 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Min Input Voltage | 8.6 V |
| Max Supply Voltage | 38 V |
| Min Supply Voltage | 8.6 V |
| Max Output Current | 12 mA |
| Max Input Voltage | 38 V |
| Min Output Voltage | 3.5 V |
| Max Output Voltage | 38 V |
| Schedule B | 8542310000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 891
Distributors
pcbx
Unit Price$1.07358
Ext.Price$1.07358
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.07358 | $1.07358 |
| 10 | $0.78661 | $7.86610 |
| 25 | $0.71366 | $17.84150 |
| 50 | $0.67256 | $33.62800 |
| 100 | $0.63383 | $63.38300 |
| 300 | $0.60252 | $180.75600 |
| 500 | $0.57275 | $286.37500 |
| 1000 | $0.55383 | $553.83000 |
